Motosiklet Hava Filtresi Ne İşe Yarar?

MOTOPLUS ailesi olarak motoseverlere yönelik her hafta hazırladığımız blog yazıları serisinde bu haftaki yazımızın konusu motosiklet hava filtreleri oldu. ‘Motosiklet hava filtresi ne işe yarar?’ gibi temel soruları yanıtlayacağımız bu blog yaz ...

KATEGORİLER
POPULER ÜRÜNLER
ÇOK SATANLAR
Motosiklet Hava Filtresi Ne İşe Yarar?
Motosiklet Hava Filtresi Ne İşe Yarar?
Oluşturulma Tarihi : 17.12.2018 Yazar: MotoPlus Kategori: Önemli Bilgiler Hit: 3752 Okuma

MOTOPLUS ailesi olarak motoseverlere yönelik her hafta hazırladığımız blog yazıları serisinde bu haftaki yazımızın konusu motosiklet hava filtreleri oldu. ‘Motosiklet hava filtresi ne işe yarar?’ gibi temel soruları yanıtlayacağımız bu blog yazısında, iki adet hava filtresi ürününü de sergileyeceğiz. Hava filtreleri ile ilgili bilgi almak ya da hava filtresi satın almak isteyen kişiler için faydalı bir yazı olmasını umuyoruz.

Motosiklet Hava Filtresinin İşlevi

Bir motosiklet hava filtresi, motosikletlerin daha düzgün ve verimli bir şekilde çalışmalarına katkıda bulunmaktadır. Motorun çalışmaya başlaması ile birlikte gerekli olan temiz havayı motora sağlar. Bunu da içerideki havayı temizleyerek yapmaktadır. Böylelikle de motorun uzun vadede temiz hava yoksunluğundan kaynaklanan potansiyel problemlerinin önüne geçilir. Motosiklet hava filtresi kullanılmaması halinde motorun performansında azalma meydana gelir ve bu da sürüş keyfinizi azaltıcı bir etki gösterir.
Motosiklet Hava Filtresi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Motosiklet hava filtresi satın alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Seçilen markanın güvenilir olması gerekmektedir. Bununla birlikte en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise motosiklet hava filtresinin motosiklet modelinizle uyumlu olma gerekliliğidir. Öte yandan hava filtresini satın aldıktan sonra düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız. Bu sayede sürüş keyfinizi ve performansınızı yukarıda tutmaya devam edebilirsiniz.

Honda Motor Hava Filtresi Tavsiyesi

Bu ürünün markası K&N’dir. Honda motosiklet modelleri ile uyumlu olan bu hava filtresi uzun ömürlü olması ile dikkat çekmektedir. Nitekim üründeki filtreleri temizleyip yeniden kullanabileceğinizden bu ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. K&N motosiklet hava filtresi hava emilimi konusunda çok iyi olduğundan yakıtın yanma özelliğini geliştirecektir. Netice olarak bu da motosikletinizin gücünü arttıracaktır. Öte yandan K&N motosiklet hava filtreleri sayesinde motosikletinizin motoruna zarar verebilecek partiküller filtreden hiçbir şekilde geçmez. Bu da motorunuzu epey iyi korur.

 

Honda Motosiklet K&N Hava Filtresi Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak İçin Tıklayınız.

Yamaha Motor Hava Filtresi Tavsiyesi

Bir önceki ürün tavsiyesinde olduğu gibi K&N markadır. Yamaha motosiklet modelleri ile uyumlu bir hava filtresidir. Motosikletinizin motor korumasını yüksek seviyede sağlar. Hem düşük kısıtlama hem de yüksek performans sağlama amacına yönelik üretilmiştir. Geniş bir filtreleme alanı sunar. Çok iyi seviyede filtreleme özelliğine sahiptir. Üstelik kullanım olarak uzun ömürlü motosiklet hava filtreleri arasında yer alır. Nitekim gerektiğinde tekrar kullanmak üzere yıkanabilirdir.

Yamaha Motosiklet K&N Hava Filtresi Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak İçin Tıklayınız.

MOTOPLUS ailesi olarak motosiklet hava filtrelerine yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Hava filtrelerinin ne işe yaradığından ve genel özelliklerinden bahsedip sizler için örnek ürün incelemeleri yaptık. Motosikletiniz için ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm motosiklet bakım ürünleri ve aksesuarlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.