Daha kolay, daha güvenli, daha kuru

Daha kolay, daha güvenli, daha kuru Nikwax su bazlı teknolojinin avantajları:   Kullanımı kolay Nikwax Uygulaması kolay. Mesela, kıyafetleriniz için, makineye ...

KATEGORİLER
POPULER ÜRÜNLER
ÇOK SATANLAR
Daha kolay, daha güvenli, daha kuru
Daha kolay, daha güvenli, daha kuru
Oluşturulma Tarihi : 11.11.2009 Yazar: MotoPlus Kategori: Marka Tanıtım Yazıları Hit: 2683 Okuma


Nikwax

Daha kolay, daha güvenli, daha kuru

Nikwax su bazlı teknolojinin avantajları:

 

Kullanımı kolay Nikwax
Uygulaması kolay. Mesela, kıyafetleriniz için, makineye koyun ve normalde yıkadığınız gibi yıkayın. Su geçirmez kıyafetlerinizin su geçirmezliğini tekrar kazandırmak için kurutucu kullanılmamalıdır. Nikwax ile su geçirmezliği tekrar kazandırmak için ıslak kıyafetlerinizi kurutmak ve temizlemek için beklemenize gerek yok.

 

Nikwax kullanmak güvenli
Doğaya zarar vermez. Kimyasal solventler ve flourocarbon içermez. Nikwax ürünlerinde zehirli maddeler kullanılmaz, yanıcı ve uçucu değildir. Kısaca küresel ısınma ve ozon tabakasına zarar vermez. Nikwax ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez ve paketleri geri dönüşümlüdür. Nikwax, siz ve çevreniz için güvenlidir.

 

Nikwax ile kuru kalırsınız
Su bazlı ürünlerimiz yüksek konsantreli sprey ürünlerinden daha çok su geçirmezlik sağlar. 5 kat daha konsantre edilmiştir. Nikwax, fluorocarbon ürünlerinin aksine, su kaydırıcılığı tekrar kazandırmak için ısıya gerek duymaz. Buna rağmen kuru temizleme yapılamayan ürünlerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Kıyafetlerinizin ömrünü uzatır, sizi kuru tutar ve ya
ğışlı havada sizi kuru tutarak rahat etmenizi sağlar.


 


 


Biyografi:
1954 yılında Kent'te dünyaya gelen Nick Brown, babası ile birlikte zirve tırmanışı ile tanıştığında 10 yaşındaydı.
Nick, Scotland'da  bulabildiği su geçirmez ürünlerden memnun değildi ve kendi hazırladığı karışım ile su geçirmezliğini sağladı. Botların su geçirmezliğini sağlarken, onları yumuşatıp sağlamlığını koruması gerekiyordu. *Nick'in cilası (bundan sonra Nikwax olarak anılacaktır) önemli bir başarı hikayesinin başlangıcı oldu.

Nikwax ilk ticari ürününü Kuzey Londra'da 22 yaşında 1977'de üretti. Nick, ilk ürününü atık çay posasından, gaz sobasında, hırdavatçıdan aldığı malzemelerle üretti. Cilayı küçük teneke kutulara eli ile doldurdu ve outdoor mağazalara ikinci el aldığı aracı ile dağıttı. Sonra tren ile Avrupa'yı gezerek ürününü tanıttı. Bir süre sonra Clerkenwell, Londra'da kiraladığı atölyeye taşındı. "Ürün" 8 ülkeye satılıyordu. "Ürün" - çok iyiydi, su geçirmez ve zehir içermeyen bot cilası olarak Nikwax adı ile satış sonrası bakım ürünlerinde standart oldu.

Doğa yürüyüşçüsü olarak Nick, yaratıcılığını yürüyüş yapanların giyimi üzerine kullandı. Botlar, su ve rüzgar geçirmez, nefes alır ve konforlu olmalıydı.1980'lerde "çevreci düşünce" nin ilk yıllarıydı, insanlar spreylerin ozon tabakasının zarar verdiğini anlamaya başlamıştı. 1983'te Nick, kıyafetlerin su geçirmezliğini sağlamak için yeni bir yöntem buldu. Zarar veren ve yanıcı solventler yerini suya bıraktı ve Nikwax Su Bazlı ürün serisi yaratıldı. Nikwax, dünyada ilk su geçirmezliği geri kazandıran ürünleri piyasaya sundu. Ürünler sadece atmosfere zarar veren maddeler içermemekle kalmayıp, kullanımı çok kolaydı ve su geçirmezliği tekrar kazanmak için çamaşır makinesinde kullanılabiliyordu.
Nikwax ürünleri birçok alanda kullanılıyor; denizcilikteki iplerden çadırlara, kask camından eldivenlere kadar suya dayanıklılık gerektiren her yerde Nikwax kullanılıyor.