Savaş Balaban

1974 yılında İstanbul'da doğan Savaş Balaban Elektrik ve Elektronik Mühendisi, Executive MBA eğitimi aldı. 2000-2002 yılları arasında Honda-Castrol motosiklet yarış takımı direktörlüğü yaptı ve motosikletin toplumsal kabulünü artırmaya yönelik çalışmalarda yer aldı.

Sık sık gezmeyi seven Savaş, Hollanda, Almanya, İngiltere, İtalya, Sicilya, Monaco, Fransa, İspanya, İsviçre, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Tunus, Kenya, Tanzanya, Zanzibar, Mısır, Ukrayna, Suriye, Lubnan, Urdun, Tayland'a gitti.

Motosikletli yada motosikletsiz seyahat etmek, kamp yapmak, snowboard, windsurf ve dalış yapmak, fotoğraf çekmek hobileri arasında. Yeni insanlarla tanışmayı, gezdiğim yerlerdeki insanların yaşam biçimlerini, sosyal-kültürel yapılarını ve inançlarını öğrenmeyi seviyor. Misafirlerinee yemek hazırlamayı ve özellikle 'gömlek ütülemeyi' seviyor ve iyi kahve yapıyor.

Katmandu, Afrika, Mısır, Ortadoğu gezilerinin ardından son olarak Güney Amerika gezisine başladı.

Gezinin ayrıntılarını bizlerle paylaşacak olan Savaş'a bol şans diliyoruz.

* Savaş Balaban'ın gezilerine www.yolbizibekler.com'dan ve kendisine savas.balaban@yolbizibekler.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YAZAR AİT YAZILAR