Anasayfa Markalar Kategoriler Hakkımızda Önemli Bilgiler İletişim
 

Ürün Kategorileri

Motosiklet Modelinize Göre Ürünler
Sw-Motech 2011 Kataloğunu indirmek için lütfen tıklayın...

Falco Motosiklet Botları

Motosiklet sürücüleri için güvenli sürüş ve konfor çok önemlidir. Bundan dolayı motosiklet sürücülerinin kullanması gereken bazı zorunlu motosiklet aksesuarları bulunmaktadır. Bunlardan biri de motosiklet botlarıdır. Motosiklet botları sürücülerin ayak bölgelerini tehlikelerden koruyan çok önemli bir aksesuardır. Motosiklet botları olası kaza durumlarında sürücülerin ayağını, ayak bileğini ve kaval kemiğini kırılmadan, ezilmeden, sürtünme ve burkulmalardan koruyan çok önemli bir motosiklet aksesuarıdır. Günümüzde birçok farklı marka tarafından, çok çeşitli motosiklet botu üretilmektedir. Hepsi kendi özelinde farklılıklara sahiptir. Ancak bazı markalar var ki dünya çapında kalite ve güvenliği ile ün yapmıştır. Bunlardan biri de Falco motosiklet botudur.

Oxford Motosiklet Brandaları

Motosiklet sürücülerinin güvenliğini sağlamak adına birçok motosiklet aksesuarı üretilmektedir. Bununla birlikte motosikletleri korumak, konforunu arttırmak ve daha kullanışlı bir hale getirebilmek içinde birçok motosiklet aksesuarı üretilmektedir. Bu konuda motosikletleri hava faktörlerinin zararlarından ya da dış çevresel faktörlerin zararlarından korumanın bir yolu da motosiklet brandasıdır. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilmekte olan farklı özelliklerde motosiklet brandaları mevcuttur. Özelliklerine ve kullanışlılığına göre ise hepsi bir kalite sınıflandırmasına tabi olmaktadır. Bazı markalar ise kaliteleri ile bu konuda öncü olmaktadır. Oxford motosiklet brandaları da kalitesiyle adından söz ettiren markalardan biridir.

Five Gloves Motosiklet Eldivenleri

Motosiklet sürücüleri için güvenli ve korunaklı motosiklet sürüşü çok önemlidir. Dışarıdan gelecek tüm olumsuzluklara açık bir yapıda olan motosikletlerde kişisel güvenlik önlemleri en üst düzeyde olmalıdır. Motosiklet kullananların, sürüş sırasında kendilerini korumaya almalarını sağlayacak birçok motosiklet aksesuarı bulunmaktadır. Bu aksesuarlardan biri de motosiklet eldivenleridir. Motosiklet eldivenleri; sürücülerin ellerini ve bileklerini soğuk havalara, rüzgara, yabancı cisimlere ve olası kaza anlarında sürtünmelere, yaralanmalara karşı koruması amacıyla üretilmektedir. Hem motorda olsun hem normal zamanlarda insanlar düşerken refleks olarak düşmenin şiddetini azaltmak ve kendilerini korumak için önce ellerini yere doğru uzatırlar. Bundan dolayı ellerin korumaya alınması, motosiklet sürücüleri için çok önemlidir. Günümüzde birçok marka tarafından çok çeşitli ve farklı özelliklerde motosiklet eldivenleri üretilmektedir. Ancak bazı markalar bu sektör içerisinde ön plandadır ve sektörde lider markalar arasında yer almaktadır. Five Gloves motosiklet eldivenleri de kalitesi, ürün çeşitliliği ve koruma yapısıyla sektördeki lider firmalardan birisidir.

IXS Motosiklet Montları

Motosiklet sürücülerinin hem sürüş güvenliği hem de konforu için kullanması gereken birçok farklı motosiklet aksesuarı vardır. Bunlardan bir tanesi de motosiklet montlarıdır. Motosiklet montları sürücüleri hem dış hava faktörlerine karşı (rüzgar, güneş, yağmur vb.) hem de olası kaza durumlarında karşı korumaktadır. Motosiklet montları sürücülerin kol, dirsek, omuz, göğüs, bel gibi vücut bölgelerini sürtünmelerden, kırılmalardan, hasarlardan korumaktadır. Günümüzde birçok farklı markanın çok çeşitli motosiklet montu bulunmaktadır. Her marka kendi içinde farklı tarzı ve özellikleri ile piyasada yer almaktadır. Tabi bu markalar içerisinde bazıları diğerlerinden daha ön plandadır. Bunlardan bir tanesi de IXS markasıdır. IXS markası üretmiş olduğu motosiklet montlarıyla kendi sektöründe lider firmalar arasında yer almaktadır. IXS motosiklet montları günümüzde oldukça sık tercih edilen aksesuarlardandır.

SW Motech Legend Gear Motosiklet Çantaları

Motosiklet sürücülerinin yolculuklarını kolaylaştıracak ve motosiklet sürüşlerini daha rahat hale getirecek birçok farklı yapı ve özellikte motosiklet aksesuarı üretilmektedir. Bu motosiklet aksesuarlarının kimi direkt olarak motosiklet aksam ve teknik yapısıyla alakalı; bazıları ise motosikletin fiziki yapısı ve sürücü konforuyla alakalıdır. Bu bakımdan motosiklet çantaları da sürücü konforu ve rahatlığını sağlayan aksesuarların başında gelmektedir.

UFO Kasklar

Motosiklet sürücüleri için en önemli ekipmanlardan biride motosiklet kaskıdır. Hatta motosiklet kaskı, sürücüler için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Motosiklet sürücülerinin, sürüş esnasında ve olası kaza anlarında baş bölgelerini koruyabilmek amacıyla üretilen motosiklet kaskları, sürücüler için hayati öneme sahiptir. Günümüzde farklı birçok marka tarafından oldukça geniş yelpazede motosiklet kaskı üretilmektedir. Her markanın kendini öne çıkaran tarafları olmaktadır. Ancak motosiklet kaskı üretiminde önemli olan nokta ise güvenlik düzeyinin yüksek olması ve konforlu olmasıdır. Bu bakımdan kask üreticileri içerisinde, oldukça yüksek güvenlikli ve konforlu motosiklet kaskı üreten markalardan biride UFO Kask’tır.

Caberg Kasklar

Motosiklet kaskları, motosiklet kullanıcıları için büyük önem taşıyan bir ekipmandır. Hatta motosiklet kaskları kullanılması zorunlu olan ekipmanlar kategorisine girmektedir. Motosiklet kaskı, olabilmesi muhtemel kazalarda ve dış etkenlerden kaynaklı sorunlarda baş bölgesini yaralanmalardan, darbelerden, sakatlanmalardan, olumsuz hava koşullarından korumaktadır. Motosiklet kaskı denildiğinde akıllara birçok farklı marka gelmektedir. Her markanın birbirinden farklı özellikte ve kalitede motosiklet kaskları bulunmaktadır. Ancak bazı markalar var ki motosiklet kaskı üretiminde dünya genelinde öncü olmuş durumdadır. Caberg Kask’ta dünya genelinde isim yapmış, ürettiği kaskların güvenliği, kalitesi ve şıklığı ile adından söz ettiren bir marka olmuştur.

Bell Kasklar

Motosiklet sürücülerinin en önemli ekipmanlarından birisi hiç şüphesiz motosiklet kasklarıdır. Motosiklet kaskları sürücülerin baş bölgesine alabilecekleri darbeler ve bunlara bağlı yaralanmaların engellenmesi bakımından çok önemlidir. Günümüzde birçok motosiklet kaskı üreten marka mevcuttur. Hepsinin birbirinden farklı tarzları ve özellikleri bulunmaktadır. Motosiklet kaskı üreten ve dünya genelinde ünlenen markalardan biride Bell Kask’tır.

Motosiklet Brandaları

Motosikleti koruma altına almak birçok açıdan önem teşkil eden bir durumdur. Bu konuda motosikleti dış etkenlerden korumanın önemli yollarından bir tanesi de motosiklet brandası kullanmaktır. Motosiklet brandası motosikletleri yağmur, toz, çamur, aşırı sıcak ve aşırı soğuk, çizilme ve hırsızlık gibi olumsuzluklara karşı korumaktadır. Farklı özellikler ve niteliklerde üretilen birçok motosiklet branda çeşidi bulunmaktadır.

Motosiklet Kaskı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet kaskları sürücülerin olmazsa olmaz denilen ekipmanlarından biridir. Motosiklet sürücülerinin güvenliği için büyük öneme sahip olan motosiklet kaskı, her zaman kullanılması gereken bir ekipmandır. Motosiklet kaskı sürücüleri, olası kaza durumlarında baş bölgesine alınabilecek yararlanmalara ve kaza haricinde de çevresel ve havasal faktörlere karşı korumaktadır. Bu kadar büyük önem taşıyan bir motosiklet aksesuarını satın alırken, elbette belli başlı faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Şimdi kısaca motosiklet kaskı seçerken aklımızda bulunması gereken faktörlere bir göz atalım.

Sıcak Havalarda Motosiklet Kullananlara Tavsiyeler

Yazın motosiklet kullanmak dışarıdan bakıldığında çok keyifli gözükse de aslında kullanıcılar için birazda sıkıntılı bir durumdur. Çünkü motosiklet sürücüleri her zaman hava faktörlerinin etkisine birinci dereceden açık durumdadır. Bu yüzden yazın aşırı sıcaklarda motosiklet kullanmak sürücüleri oldukça etkilemektedir. Ancak bu sıcaklarla mücadele konusunda bazı basit önlemler almakta mümkündür. Bazen sürücüler havanın sıcaklığından dolayı motosiklet aksesuarlarını kullanmaktan kaçınırlar. Ancak özellikle belirtmekte fayda var ki hava ne kadar sıcak olursa olsun güvenliğiniz adına her zaman motosiklet aksesuarlarını kullanmalısınız. Çünkü motosiklet aksesuarları sürücüleri hem hava faktörlerinden hem yaralanmalardan korumaktadır.

Kask Güvenlik Sertifikaları

Motosiklet kaskları, sürücüler için çok önemli bir ekipmandır. Hayatı önem taşıyan motosiklet kasklarının güvenilir, sağlam ve korumasının yüksek olması çok önemli faktörlerdir. Motosiklet kasklarının hem dış yapı koruması hem de iç yapısal korumasının eş oranlı olması önemlidir. Yani hem dış kabuk yapının sağlam ve koruma oranın yüksek olması hem de iç yapısının darbeleri azaltıcı ve konforlu olması uygun olan durumdur.

Motosiklet Kullanmaya Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Yeni motosiklet kullanmaya başlayacakların en çok sordukları soru “ne yapmalıyım?” sorusudur. Motosiklet alıp, motosiklet kullanmaya karar verildikten sonra “Ne yapmalı? Nereden başlanmalı?” sorularına verilecek bazı önemli cevaplar ve tavsiyeler bulunmaktadır. Motosiklete yeni başlayacak kişilerin öncelikle, güvenlik aksesuarları, motosiklet eğitimi ve diğer giderler için harcayacakları bütçeyi ayarlamaları gerekmektedir.

GoPro Motosiklet Kask Kamerası

GoPro, insan gözünden çekim yapabilmeyi sağlayan, ABD üretimi bir aksiyon kamerasıdır. Boyut olarak ufak olan GoPro kameralar, çok dar yerlerde dahi çekim yapabilmeye imkan vermektedir. GoPro kameraların kullanım amacı da kullanım alanı da çok geniştir. Son zamanlarda da motosiklet sürücüleri tarafından da kullanımı yaygınlaşmıştır.

Motosiklet Gidonlarının Beden Pozisyonuna Etkisi

Gidon, motosiklet ve bisiklette, ön tekerleğe yön verme işlevini gerçekleştiren ve iki ucunda tutma yeri bulunan enlemesine uzanan bir çubuktur. Vücudun motosiklet ile temas ettiği noktalardan biride gidondur. Motosiklet sürüşünüz boyunca el, kollar ve sırt bölgenizin rahat etmesi, ağrımaması, uyuşmaması ve karıncalaşmaması sağlıklı bir sürüş için çok önemlidir. Bu konuda motosiklet üzerindeki rahatlığınızı belirleyen önemli noktalardan bir gidonun tipi ve gidonun pozisyonudur.

Kullanılması Zorunlu Olan Motosiklet Aksesuarları

Motosiklet aksesuarlarını; zorunlu motosiklet aksesuarları ve zorunlu olmayan motosiklet aksesuarları olarak ikiye ayırabiliriz. Aklınıza “ bu zorunluluk nereden geliyor?” gibi sorular gelebilir. Bu sorunun cevabı ise gayet açık “Can Güvenliği ve Sağlık”tır. Motosiklet sürücülerinin kendilerini korumaya alarak, can güvenliği içinde motosiklet sürebilmeleri için sahip olmaları gereken bazı motosiklet aksesuarları vardır. Bu motosiklet aksesuarları motosiklet sürücülerinin olmazsa olmaz, vazgeçilmez ekipmanlarıdır.

Motosiklet Kilitleri

Motosiklet kilitleri, park halinde bulunan motosikletleri çalınma durumuna karşı koruyabilmek amacıyla üretilmektedir. Motosiklet hırsızlığı, günümüzde motosiklet sürücülerini oldukça rahatsız eden ve endişelendiren bir olaydır. Kaldırılması ve taşınabilmesi arabalara göre daha kolay olan motosikletler, hırsızların hedefi haline gelmektedir. Ancak yüksek güvenlikli özellikler ve sağlam malzemeler ile üretilen motosiklet kilitleri sayesinde, sürücüler motosikletlerini park halindeyken güvende tutabilmektedir. Motosiklet kilitlerinde en çok tavsiye edilen markalar ise ABUS Kilitler ve Oxford Kilitlerdir. Eğer kapalı bir otopark ya da kendinize ait bir garaj yoksa motosiklet kilidi kullanmak sizin için şarttır. Hatta garajınız olsa dahi motosiklet kilidi kullanmanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.

Motosiklet Çantaları

Motosiklet kullanımında dezavantaj sayılabilecek durumlardan birisi şüphesiz yük ve eşya taşıma durumudur. Çünkü motosikletler hem bu fiziksel özellikte üretilmez hem de temel olarak bu duruma uygun değillerdir. Bir otomobil gibi geniş hacimli bir bagaja sahip değillerdir. Ancak bu duruma da çözüm olarak motosiklet çantaları bulunmuştur.

Kask Interkom

Kask İnterkom, motosikletler arası kablosuz iletişim sağlayan bir konuşma sistemidir. Kask içine döşenen bir ses tesisatı vasıtasıyla motosiklette seyir halindeyken, bir başka motosiklet sürücüsü ile iletişim kurmanıza imkan verir. Modeline göre değişiklik gösteren kask interkom ile 5-10 kişiye kadar iletişim bağlantısı kurulabilmektedir. Kask interkom sayesinde, mikrofonunuz yardımıyla; bluetooth üzerinden telefonunuzla konuşma gerçekleştirebilir, kulaklığınız sayesinde müzik dinleyebilir veya kasktan kaska artçınız ile telsiz işlevi ile konuşabilirsiniz.

Yazlık Motosiklet Montları

Motosiklet montları marka ve kalitesine göre çeşitlilik gösterdiği gibi mevsim özelliğine göre de çeşitlilik göstermektedir. Motosiklet montları, mevsim özelliğine göre üç farklı çeşitte üretilmektedir. Bunlar; kışlık mont, yazlık motosiklet montları ve dört mevsim mont olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca yazlık motosiklet ceketleri erkek ceket ve bayan ceket olarak ayrı model ve tasarımlarda üretilmektedir.


 
YükleniyorYükleniyor